paušálny rozpis:

piatok19.00   Over tu
sobota18.00  Over tu
nedeľa8.00   9.30   11.00

Zmena vyhradená. Prípadná zmena je vždy uverejnená na začiatku oznamov.

Svätá omša v sobotu večer je vždy s nedeľnou platnosťou. Takisto sväté omša večer pred prikázaným sviatkom je vždy s platnosťou na daný prikázaný sviatok.

Človek s akútnym respiračným ochorením sa nemá zúčastniť bohoslužieb a počas trvania choroby nie je viazaný povinnosťou zúčastniť sa na nedeľnej omši.

Zoznam prikázaných sviatkov nájdete tu.

Pracovné dni. V priebehu roka sa môže ojedinele stať, že sväté omše v pracovné dni sú v priebehu daného týždňa z akútnych dôvodov zrušené. Kto chodieva v pracovné dni a chcel by takúto informáciu dostať v danej situácii, nech tu napíše svoj email. Netýka sa to svätých omši cez víkendy ani sviatky. Tie sa nerušia nikdy.

Videoklip o tom prečo sa nenudiť na omši nájdete tu:

Pobožnosti:

posvätný ruženec: spravidla 30 minút pred svätou omšou v utorok a vo štvrtok (zmena vyhradená), takisto ruženec 20.30 hod. online každú stredu cez Zoom (zmena vyhradená)

krížová cesta: v piatok cez pôstne obdobie: 18.25 – 19.00

prvopiatková adorácia: spravidla 19.30 – 20.30 – za účasti mladežníckeho spevokolu (zmena vyhradená)

súkromná adorácia: v nedeľu v čase 15.00 – 18.00 – podľa oznamov, cca 10x v roku, takisto počas veľkonočného trídua

diecézna adorácia v našej farnosti: 07.novembra – každoročne

Úmysly sv. omší:

Zapisujeme v pracovné dni v sakristii cca 5 minút po skončení svätej omše na najbližšie dni, čiže spravidla nie na viac ako týždeň dopredu. Výnimkou kedy sa dá úmysel zapísať aj na viac týždňov dopredu, sú napríklad okrúhle životné a manželské jubileá. V nedeľu sú sväté omše spravidla obetované za všetkých farníkov. Na nedeľu je možné zapísať súkromný úmysel iba vo výnimočných prípadoch ako je: 1. okrúhle životné alebo manželské jubileum, 2. náhle úmrtie v rodine, 3. ak z titulu úmyslu omše príde na ňu 7 a viac ľudí, 4. akútne a urgentné potreby, ktoré sa nepredvídateľne vyskytli. Tradičný príspevok ľubovoľnej výšky je najlepšie poslať na farský účet a to kedykoľvek a do poznámky jednoducho len napísať: omša a dátum. Pán Boh zaplať.

Hody:

Slávime ich spoločne každú pred-predposlednú nedeľu v mesiaci október, nakoľko predposledná nedeľa v októbri je už vždy celosvetovo misijná nedeľa, aby nedochádzalo k tematickej a liturgickej konfúzii a diskrepancii. Chronologické termíny: 22. október – sviatok patróna chrámu a 26.október – výročie posviacky kostola (kostol bol posvätený 26.10.2014 arcibiskupom Mons. Stanislavom Zvolenským).